O czym powinniśmy pamiętać, planując budowę kotłowni w domu jednorodzinnym?

Projekty, takie jak program Czyste Powietrze, to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej polskich domostw. Troska o dobro naszej planety jest bowiem kwestią równie istotną, co zapewnienie lokatorom nowoczesnych, długotrwałych możliwości grzewczych. Nie dziwi więc fakt, że ilość montowanych instalacji fotowoltaicznych tudzież dwufunkcyjnych pieców kondensacyjnych rośnie w Polsce z roku na rok. Wiele osób, myślących dopiero nad sięgnięciem po współczesne formy ogrzewania, na przykład przy zakupie nowego domu, zastanawia się często, jak zabrać się za tego typu inwestycję. To właśnie prawidłowy projekt kotłowni decyduje tu bowiem o efektywności wybranych przez nas urządzeń. Oto najistotniejsze kwestie, związane z właściwą implementacją kotłów gazowych w naszym domu.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Chociaż wiele osób, zainteresowanych dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze, decyduje się na montaż pieca gazowego w kuchni, łazience lub garażu, nie brakuje też chętnych do budowy oddzielnej kotłowni. Musimy jednak pamiętać, że pomieszczenie to powinno spełniać szereg istotnych warunków, związanych z jego bezpieczeństwem. Każdy projekt kotłowni powinien więc uwzględnić odpowiednią wentylację takiego pomieszczenia, zapewnioną przez kratki wywiewne o zalecanej wielkości. Przepływ powietrza przez kratkę nie może być jednocześnie blokowany ani ograniczany. Nie bez znaczenia jest tu również miejsce, w którym zamontowany ma zostać kocioł. Jego odległość od ścian nie może bowiem uniemożliwiać wszelkich przeglądów technicznych oraz prac serwisowych.

Zaufajmy specjalistom

Ze względu na istotę prawidłowej pracy domowej kotłowni, najlepszym wyjściem podczas jej tworzenia jest postawienie na usługi doświadczonych ekspertów. Wielu producentów kotłów, związanych z programem Czyste Powietrze, oferuje nam bowiem montaż i pierwsze uruchomienie pod okiem wieloletnich specjalistów. Przykładem jest tu chociażby popularna marka Brötje. I chociaż wielu osobom wydaje się, że samodzielne sporządzenie i zrealizowanie projektu kotłowni to rozwiązanie tańsze i dzięki temu lepsze, to właśnie specjaliści są tu gwarancją skutecznego działania instalacji, dostosowując konstrukcję do naszego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *