Jak zostać instalatorem lub serwisantem pieców gazowych?

W dzisiejszych czasach, nowoczesne rozwiązania grzewcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Stojące kotły gazowe z każdym rokiem pojawiają się w kolejnych domach, zaś wykorzystane w nich nowoczesne rozwiązania sprawiają, że podczas ogrzewania nie szkodzimy naszemu zdrowiu ani środowisku. Niższe stają się też nasze miesięczne opłaty, związane z zużyciem gazu. Zmiany dotknęły tu również w pewnym stopniu samego rynku pracy, przynosząc większe zapotrzebowanie na specjalistów od nowoczesnych urządzeń grzewczych. Nie dziwi więc fakt, że także i sami producenci oferują profesjonalne szkolenia dla instalatorów i serwisantów, organizowane praktycznie co rok w największych polskich miastach. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat rozpoczęcia kariery jako specjalista od pieców gazowych.

Różne sposoby na start

Ponieważ stojące kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania są obecnie jedynym sprzedawanym typem takich urządzeń, możemy spróbować zasięgnąć wiedzy od miejscowego specjalisty. Należy jednak przygotować się na to, że z praktykami u serwisanta może być trudno, ze względu na sporą liczbę chętnych. Nieco łatwiej jest tu w przypadku instalatorów, aczkolwiek wszystko zależy tu od popularności kotłów gazowych w naszym regionie. Nie zapominajmy również, że wiedza teoretyczna również jest ważna. Na szczęście, możemy pozyskać ją na własną rękę, czytając specjalistyczne książki poświęcone gazownictwu, elektryce tudzież hydraulice. Znakomitą opcją są tu też wspomniane na wstępie szkolenia dla instalatorów i serwisantów. Organizowane zgodnie z obecnymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa, umożliwią nam one zdobycie cennej wiedzy praktycznej.

Oficjalne szkolenia

Szkolenia, organizowane chociażby przez wiodącą firmę Brötje, pozwolą nam na dogłębne poznanie stojących kotłów gazowych danego producenta. Podczas zajęć wykorzystuje się wyłącznie najnowsze, najpopularniejsze modele, w celu przygotowania specjalistów na każdą sytuację. Integralnym elementem szkoleń organizowanych przez producentów są także różne symulacje, naśladujące częste komplikacje, z którymi fachowiec może zetknąć się podczas wykonywania zawodu. Profesjonalne szkolenia dla instalatorów i serwisantów są więc znakomitym rozwiązaniem, jeśli marzy nam się rozkręcenie własnego biznesu w tej właśnie branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *