O czym powinniśmy pamiętać, planując wymianę kotła gazowego?

Wymiana pieca gazowego to procedura, na którą polscy właściciele mieszkań oraz domów jednorodzinnych decydują się coraz częściej. Korzystniejsze ceny rachunków za ciepłą wodę czy też większy komfort eksploatacji to tylko niektóre powody, dla których odchodzimy stopniowo od starych modeli kotłów. Szczególnie, że rozwiązanie to jest znacznie atrakcyjniejsze finansowo, niż mogłoby nam się początkowo wydawać. Wymianę kotła dofinansowuje bowiem program Czyste Powietrze, umożliwiający Polakom pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych na termomodernizację budynku tudzież lokalu. Nie zapominajmy jednak, że wymiana pieca gazowego będzie mieć sens wyłącznie wtedy, gdy podejdziemy do niej w rozważny sposób.

Podstawy wymiany kotłów gazowych

Zanim przystąpimy do wymiany pieca gazowego, powinniśmy sporządzić projekt instalacji, oczywiście pod okiem profesjonalisty. Tylko wtedy możliwe będzie bowiem określenie, czy warto jest przebudować obecny układ lub wymienić całość, łącznie z rurami. Konieczne jest tu również uwzględnienie zmian, odpowiadających za utratę ciepła w obecnej instalacji. W przeciwnym razie, możemy doprowadzić do przegrzania domu, co nie będzie mieć najlepszego wpływu na przebywające w nim osoby.

Decydując się na wymianę kotła z programem Czyste Powietrze, warto jest postawić na usługi fachowców, współpracujących bezpośrednio z producentami tego typu urządzeń. Uznane marki, na przykład Brötje, umieszczają na swoich stronach listy fachowców, działających na terenie konkretnych miast. Uzyskamy wówczas pełną gwarancję, że projekt zostanie zrealizowany należycie, zaś wszystkie komponenty, takie jak pompa obiegowa, podłączone w prawidłowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *