Termomodernizacja domu – jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej u dużych rodzin?

Modernizacja instalacji grzewczych jest tak samo popularna, co pożyteczna. Mylą się bowiem ci, którzy wciąż myślą, że wymiana pieca gazowego, dofinansowana z programu Czyste Powietrze, jest tylko modą pośród zamożniejszych. Jak wykazują liczne statystyki, nowoczesne urządzenia grzewcze są ekologiczne, bezpieczne, wydajne, a przede wszystkim przystępne. Modernizacja jest możliwa nawet w przypadku budownictwa starszego. Co więcej, nowoczesne kotły gazowe możemy dodatkowo usprawnić, wykorzystując wespół z nimi rozwiązania takie, jak zasobnik ciepłej wody. W niniejszym artykule opowiemy Wam, jakie urządzenia grzewcze wypadają najlepiej w przypadku domów, w których zamieszkują większe rodziny.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny

Podstawą termomodernizacji domu jednorodzinnego jest wymiana pieca gazowego na wydajniejszy, bezpieczniejszy model, refundowany przez program Czyste Powietrze. Współczesne kotły grzewcze odznaczają się zamkniętą komorą spalania, zapobiegającą zaczadzeniu domowników. A ponieważ urządzenia te umożliwiają nam pozyskanie dodatkowego ciepła ze spalin, nie musimy martwić się o to, że lepsza efektywność pracy będzie wiązać się tu z wyższymi opłatami za bieżące rachunki.

Zasobnik ciepłej wody użytkowej

Poszukując niezawodnych rozwiązań grzewczych dla naszego domu, warto jest rozważyć zakup zasobnika, szczególnie przy większej liczbie domowników. Ponieważ członkowie rodziny często będą korzystać z ciepłej wody jeden po drugim, warto powinniśmy zapewnić im możliwość stałego do niej dostępu. W przypadku, gdy jedna osoba chce umyć naczynia, podczas gdy inna korzysta w tym momencie z prysznica, zasobnik ciepłej wody zapobiegnie problemom z pogorszoną wydajnością instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *